Avem lista actualizată a locurilor destinate absolvenților școlilor de poliție!

Așa cum v-am informat în comunicatul anterior, la nivelul inspectoratelor județene de poliție a fost realizat schimbul de indicatori, astfel încât numărul acestora alocat fiecărei unități în parte a suferit mici modificări. În consecință, după actualizarea listei, venim în sprijinul colegilor noștri cu forma finală a acesteia ce cuprinde locurile destinate promoției noiembrie 2023 a Școlii de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina și ai Școlii de Agenți de Poliție ”Septimiu Mureșan” Cluj-Napoca pe care o puteți consulta mai jos:

După cum puteți observa, locurile disponibile sunt destinate pentru două specialități de la nivelul Poliției Române, respectiv ordine publică și criminalistică, cât și de la ”Alte Arme”(DRPCIV, DGP, DGEP).

Sindicatul EUROPOL: Avem lista actualizată a locurilor destinate absolvenților școlilor de poliție!