Acestea sunt sancțiunile în cazul nerespectării celor două ordonanțe militare

Având în vedere cele două ordonanțe militare nr. 1 și 2/2020, emise de Ministerul Afacerilor Interne, persoanele care nu respectă prevederile celor două acte normative, riscă următoarele sancțiuni contravenționale care se regăsesc în tabelele afișate.

De asemenea, sunt prevăzute și sancțiunile pentru fapte de natură penală pe care le vor suporta cei care nu respectă prevederile celor două ordonanțe militare :

Atașăm totodată și Declarația  pe propria răspundere și Adeverința primită din partea angajatorului, pe care trebuie să le completeze persoanele, în cazul deplasării  în intervalul orar 22.00-06.00.

DESCARCĂ Declarația+ adeverința

Sindicatul EUROPOL: Acestea sunt sancțiunile în cazul nerespectării celor două ordonanțe militare