Paște Fericit și sărbători liniștite

Paștele sau Învierea Domnului este cea mai veche și importantă sărbătoare a creștinătății care a adus omenirii speranța mântuirii și a vieții veșnice.Este un moment de reflecție  care ne reamintește tuturor de trecut, ne îmbie și ne bucură de prezent și ne ajută să înfruntăm viitorul. Ouăle  vopsite roșii, aroma cozonacului aburind și  mirosul de miel împănat sunt doar câteva dintre semnificațiile acestei sărbători, care-i aduc o conotație aparte.

Sindicatul EUROPOL le dorește tuturor polițiștilor care lucrează  zilele acestea, cât mai puține evenimente și multă stimă pentru munca lor, având în vedere că  toți ceilalți sunt alături de familie și de cei dragi în timp ce aceștia veghează ca noi toți să avem sărbători în siguranță .

Să aveți sărbători liniștite și luminoase ! Paște Fericit!

Viitorul ne apartine!

Sindicatul EUROPOL: Paște Fericit și sărbători liniștite