La IPJ Argeș se înființează Filială a Sindicatului EUROPOL

În data de 14.09.2018, începând cu ora 13:00, în sala de ședință a IPJ Argeș sunt invitați membrii Sindicatului Polițiștilor Europeni EUROPOL, dar și ceilalți polițiști care nu sunt membri, să ia parte la ședința de constituire a Filialei Argeș.

În cadrul ședinței de constituire se vor organiza alegeri pentru ocuparea funcțiilor de președinte și 5 vicepreședinți, motiv pentru care, membrii care doresc să se implice în activitatea sindicală sunt invitați să își depună candidaturile până pe data de 14.09.2018  inclusiv.

Ședința de constituire va fi urmată de o dezbatere pe probleme profesionale, dar și pe tema drepturilor salariale, motiv pentru care apreciem ca interesul pentru această întâlnire ar trebui să fie unul semnificativ.

Lucrările vor fi conduse de Cosmin Andreica, președintele Sindicatului EUROPOL care va fi însoțit de lideri din conducerea altor filiale EUROPOL.

Vă așteptăm în număr cât mai mare! Pana la data întâlnirii va puteți înscrie și online la http://sindicateuropol.ro/vreau-sa-devin-membru/

Sindicatul EUROPOL: La IPJ Argeș se înființează Filială a Sindicatului EUROPOL