DA, și polițiștii vor ieși la vot!

Dreptul constituțional de exercitare a votului reprezintă una dintre acțiunile elementare pe baza căreia este construită democrația unui stat. Fie că vorbim despre alegerile europarlamentare, fie că vorbim despre referendum, și noi, polițiștii, suntem cetățenii acestei țări și suportăm în aceeași măsură lipsa de infrastructură rutieră, nivelul de trai, birocrația instituțiilor publice dar și lipsa de viziune pentru viitorul României.

Astăzi este important să votăm pentru a ne alege reprezentanții României în Parlamentul European pentru simplul fapt că 80% din legislația națională este influențată de documentele și legislația care se legiferează la nivel european. Indiferent dacă suntem mulțumiți sau nemulțumiți de activitatea oamenilor politici, doar votul ne poate aduce schimbarea.

Sindicatul EUROPOL: DA, și polițiștii vor ieși la vot!