Cum au fost întâmpinați viitorii conducători auto

Polițiștii examinatori din cadrul SPCRPCIV Dolj, au întâmpinat cu surprize candidații la examenul de traseu. Aceștia le-au oferit viitorilor șoferi turtă dulce decorată cu însemnele obligatorii ale conducătorilor începători și câte un calendar cu sfaturi rutiere.

Cu această ocazie, polițiștii examinatori doresc să îi încurajeze pe candidații promovați să conducă prudent și fără incidente, iar pe candidații fără succes să se prezinte cu mai puține emoții următoarea dată. Candidații au fost surprinși și încântați de cadoul dulce și speră să le poarte noroc în viată de conducător auto.

Și noi  le transmitem  conducătorilor auto adoptarea unei conduite preventive şi respectarea  regulilor de circulație pe drumurile publice  și să nu uite că viața are prioritate. La mulți ani!

Sindicatul EUROPOL: Cum au fost întâmpinați viitorii conducători auto