Concurs de tir pentru polițiști

Ieri, la poligonul de tragere Blue Line din Timișoara a avut loc prima ediție a concursului Europol Cup la care au participat membri noștri de sindicat. Această primă ediție a fost organizată de filialele Sindicatului EUROPOL din cadrul IPJ Timiș și ITPF Timișoara.

Au fost înscriși în competiție 41 de participanți, din care primii 9 au  primit premii din partea Sindicatului, cât și din partea sponsorilor. Aceștia au fost  grupați în serii de câte 6 participanți, cu 3 linii de tragere cu lungime maximă de 25 de metri, cu sistem electronic de control al distanței care a permis stabilirea automată a distanței țintei față de linia de tragere.

La finalul competiției, s-au evidențiat următorii polițiști:

Locul 1: Tîrnovan Robert ( ITPF Timișoara, Filiala Poliția de Frontieră Caraș-Severin, 96 puncte)

Locul 2: Ebetiuc Mihai (IPJ Timiș, Filiala Timiș, 96 puncte)

Locul 3: Pele Sergiu (ITPF Timișoara, Filiala Poliția de Frontieră Timișoara, 95 puncte)

Locul 4: Petruse Dorin (IPJ Timiș, Filiala Timiș, 95 puncte)

Locul 5: Petruț Sebastian ( ITPF Timișoara, Filiala Poliția de Frontieră Caraș-Severin, 91 puncte)

Locul 6: Pantea Ilie (IPJ Timiș, Filiala Timiș, 89 puncte)

Locul 7: Iunoi Ovidiu (ITPF Timișoara, Filiala Poliția de Frontieră Timișoara, 89 puncte)

Locul 8: Zvanciuc Cristian (IPJ Timiș, Filiala Timiș, 88 puncte)

Locul 9: Capră Vasile (ITPF Timișoara, Filiala Poliția de Frontieră Timișoara, 87 puncte)

Câstigătorii acestei ediții, au primit premii în bani, vouchere la poligonul Blue Line, vouchere cadou detartraj, vouchere  și carduri reducere pentru  carburant, cât și alte premii. Mulțumim pe această cale sponsorilor noștri care au făcut ca acest eveniment să fie unul reușit: Blue Line Shooting Range, ZaZa Resto Pub, Asigurări Moka, Wonderland Essentials, Dentissimo Dental Care, Tododent, Ageco, Pizza Benito și Friend”s Arena.

Putem spune că acest  concurs a fost o adevărată provocare pentru membrii noștri de sindicat, cu siguranță vor mai exista și alte provocări în care ne vom angrena și ne dorim ca la următoarele ediții să participe cât mai mulți polițiști,  având în vedere că ședințele de tragere din cadrul unițăților de poliție se efectuează destul de rar sau chiar deloc.

Sindicatul EUROPOL: Concurs de tir pentru polițiști