Avem o nouă Filiala EUROPOL la Politia de Frontieră Caras Severin

Ieri, 16.02.2017, începând cu ora 12:00, a avut loc ședința de constituire a Filialei Poliției de Frontieră Caraș-Severin a Sindicatului EUROPOL. În urma procesului electiv, pentru ocuparea funcțiilor de conducere, au fost aleși:

Președinte – Rodica Tîrnovan

Vicepreședinți – Georgel Vucu Macovei

– Marius Valentin Berinde

Felicităm pe această cale noua conducere și îi asigurăm de întreaga susținere pentru a genera rezultate pozitive pentru colegii pe care îi reprezintă.

Ședința s-a terminat după mai bine de 3 ore de discuții pe marginea drepturilor care nu se respectă, dar și pe marginea problemelor întâmpinate în exercitarea atribuțiilor de serviciu. Apreciem dorința de implicare a membrilor, care, deși au fost dezamăgiți de celelalte organizații sindicale, nu și-au pierdut speranța de a lupta pentru drepturile lor.

Sindicatul EUROPOL: Avem o nouă Filiala EUROPOL la Politia de Frontieră Caras Severin