Avem o noua Filiala a Sindicatului EUROPOL la IPJ Caraș Severin

Un nou început în lupta sindicală a tinerilor   polițiști   cărășeni. Vineri 06 ianuarie 2017, începând cu ora 13:00, în sala de festivități a IPJ Caraș-Severin, a avut loc  ședința de constituire a Filialei Caraș-Severin a Sindicatului Europol.

Timp de mai multe ore, au fost dezbătute problemele profesionale cu care se confruntă polițiștii din cadrul IPJ Caraș Severin, în special cele referitoare la programul de lucru și formele de organizare ale acestuia. Polițiștii nu mai sunt dispuși și nu mai vor să fie planificați, în mod ilegal, câte 24 de ore, sau câte 7 zile, pentru a interveni la evenimente sau pentru a participa la cercetarea la fața locului la infracțiunile sesizate după ora 16:00 sau în zilele de weekend.

Felicităm noua conducere a Filialaei Caraș-Severin care s-a conturat după exprimarea votului celor prezenți, astfel:
– Președinte:  Foamete Cristi-Marian;
– Vicepreședinți: Lucian Dănăilă,  Hațegan Eugen,  Geică Laurențiu-Cătălin;

Sindicatul EUROPOL: Avem o noua Filiala a Sindicatului EUROPOL la IPJ Caraș Severin