Avem Filială a Sindicatului EUROPOL și la IPJ Neamț

În data de 25.01.2017, Sindicatul Agenților de Poliție Neamț, a devenit Filială a Sindicatului Polițiștilor Europeni EUROPOL.
Am făcut un legământ, cu câțiva polițiști de încredere, ca nu vom capitula în fața încercărilor mârșave ale unor trădători de a confisca mișcarea sindicală din poliție și am mai promis că vom continua să luptăm pentru drepturile polițiștilor pentru că schimbarea mult dorită trebuie să vină de la fiecare dintre noi!

Pe zi ce trece, voi, polițiștii, deveniți din ce în ce mai puternici și nu mai acceptați firimituri și resturi. Vreți ce vi se cuvine și sunteți dispuși să luptați alături de noi pentru aceste deziderate! Oricine poate să spună ce dorește, doar un lucru este sigur, Viitorul ne aparține!

Ioan Cănărău – Președintele Filialei Neamț a Sindicatului EUROPOL

Sindicatul EUROPOL: Avem Filială a Sindicatului EUROPOL și la IPJ Neamț