163 de locuri în școlile MApN pentru personalul MAI

Inspectoratul General al Poliţiei de Frontieră Române recrutează candidaţi pentru sesiunile de admitere în anul 2020 la instituții de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne, astfel:

• Universitatea Națională de Apărare „Carol I” – 8 locuri;
  • Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” – 12 locuri;
  • Academia Tehnică Militară ”Ferdinand I” – 48 locuri;
  • Academia Forţelor Aeriene „Henri Coandă” – 10 locuri;
  • Academia Navală „Mircea cel Bătrân” – 21 locuri;
  • Institutul Medico-Militar – 2 locuri;
  • Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre „Basarab I” Pitești – 19 locuri;
  • Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri pentru Comunicații,Tehnologia Informației și Apărare Cibernetică Sibiu – 9 locuri;
  • Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Aeriene ”Traian Vuia” Boboc – 16 locuri;
  • Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor Navale „Amiral Ion Murgescu” Constanța  – 18 locuri;

Condițiile de participare la concurs, condițiile specifice, documentele necesare înscrierii, cât și modul de organizare a recrutării se regăsesc în documentul atașat. (VEZI anunțul integral AICI)

Recrutarea candidaților pentru admiterea la instituțiile de învățământ ale MApN se face:

• de către Inspectoratul General al Poliţiei de Frontieră, pentru municipiul Bucureşti și jud. Ilfov (Bld. Geniului nr. 42C, sector 6);
  • de către structurile de resurse umane din cadrul Inspectoratelor Teritoriale ale Poliţiei de Frontieră Iași, Giurgiu, Timișoara, Oradea și Sighetu Marmației, respectiv din cadrul Gărzii de Coastă, Baza de Reparaţii Nave Brăila.

Alte informații utile:

• Cererile-tip de înscriere se depun de către candidați la unitățile de recrutare până la data de 12 iunie 2020.
  • Dosarele candidaților declarați apt medical și psihologic se depun de către candidați la unitățile de recrutare până la data de 19 iunie 2020.
  • Probele eliminatorii se susțin la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza”, în perioada 7 – 15 iulie 2020 și vor fi anunțate pe site-ul MAI www.mai.gov.ro la secțiunea Carieră/Instituții de învățământ.

Sindicatul EUROPOL: 163 de locuri în școlile MApN pentru personalul MAI