100 de acte normative necesare examenelor pentru agenții și ofițerii de poliție

Posturile vacante scoase la concurs în ultima perioadă pentru agenții și ofițerii de poliție, au creat o serie de dificultăți pentru aceștia în ceea ce privește  legislația necesară susținerii examenelor.

Pe site-ul organizației noastre,  www. sindicateuropol.ro, la secțiunea ” Legislație” se regăsesc 100 de acte normative actualizate la zi,  până la data de 11.11.2018, acestea fiind  utile tuturor polițiștilor care vor susține în următoarea perioadă examene pentru ocuparea unor  posturi vacante, fie ele de execuție sau de conducere.

Pachetul legislativ cuprinde  acte normative începând cu Statutul polițistului, codurile, legi, hotărâri de guvern, ordonanțe de urgență, ordine de ministru, proceduri, instrucțiuni și dispoziții.

Pentru a putea folosi pachetul legislativ, accesați site-ul nostru www.sindicateuropol.ro, secțiunea ”Legislație” sau direct linkul  http://sindicateuropol.ro/legislație/.

Sindicatul EUROPOL: 100 de acte normative necesare examenelor pentru agenții și ofițerii de poliție