Am primit foarte multe solicitări și mesaje din partea polițiștilor bucureșteni pentru a înființa Filiale ale Sindicatului EUROPOL la nivelul sectoarelor. De aceea, în următoarea perioadă vom lansa proiectul Sindicatului EUROPOL și la nivelul DGPMB pentru a ne asigura că polițiștii au la dispoziție o organizație sindicală care să le reprezinte interesele într-un mod eficient.

Astfel, la data de 10 noiembrie 2017, începând cu ora 10:00, la sediul Secției 23 Poliție din Sectorul 3, va avea loc ședința de constituire a Filialei EUROPOL Sector 3. Se vor organiza alegeri pentru ocuparea funcțiilor de președinte și maxim 5 vicepreședinți, motiv pentru care, membrii care doresc să se implice în activitatea sindicală sunt invitați să își depună candidaturile inclusiv în ziua ședinței.

De asemenea, vom dezbate ultimele noutăți cu privire la actele normative care se află în procedură de reglementare.

Lucrările vor fi conduse de agent șef adjunct Cosmin Andreica, președintele Sindicatului EUROPOL.

Vă așteptăm în număr cât mai mare!
Pana la data întâlnirii vă puteți înscrie și online la http://sindicateuropol.ro/vreau-sa-devin-membru/

Sindicatul EUROPOL: Sindicatul EUROPOL se lansează și pentru Poliția Capitalei. Începem cu Sectorul 3

Un răspuns