S-a afișat numărul de locuri pentru promoția de la Câmpina

S-a afișat numărul de locuri disponibile pentru fiecare structură subordonată IGPR pentru promoția de agenți de poliție din cadrul școlii „Vasile Lascăr ” Câmpina .

În zilele următoare va avea loc repartitita acestora, iar vineri vor depune jurământul de credință și de asemenea, va avea loc înaintarea în grad. Deși numărul agenților de poliție din promoție este insuficient în raport cu nevoile actuale ale Ministerului Afacerilor Interne, ne punem speranța că ministrul Carmen Dan va conștientiza acest lucru și după rectificarea bugetară va da curs unor noi încadrări.

Sindicatul Polițiștilor Europeni Europol va fi prezent la ceremonia din data de 20 iulie, asumându-și  sarcina de a-i sprijini și îndruma pentru orice problema vor întâmpina viitorii agenti, având în vedere că vor fi la început de carieră.

Viitorul ne aparține !

Sindicatul EUROPOL: S-a afișat numărul de locuri pentru promoția de la Câmpina