Orele suplimentare plătite reprezintă singura alternativă

În condițiile haosului existent la nivelul sistemului de apărare, ordine publică și siguranță națională cauzat de lipsa acută de personal, Sindicatul EUROPOL a inițiat un demers alături de alte două organizații sindicale puternice pentru ca plata orelor suplimentare să se realizeze cât mai urgent posibil.

Astfel, în prima zi lucrătoare a anului, am depus la comisiile de specialitate din Parlament amendamentele pe care le considerăm vitale pentru ca sistemul să nu intre în colaps. Mai mult, am considerat important să deblocăm situația normei de hrană care este menținută la nivelul anului 2015 în condițiile în care prețurile alimentelor de bază au crescut și cu 40%, dar și actualizarea normei de echipament. Toate aceste propuneri sunt amendamente la legea de aprobare a OUG 90/2017 privind salarizarea personalului bugetar in anul 2018.

CITESTE AICI !!!Amendamente-OUG-90_2017-plata-ore-suplimentare-aparare-modificat

Viitorul ne aparține!,m

Sindicatul EUROPOL: Orele suplimentare plătite reprezintă singura alternativă