La IPJ Alba a fost constituită Filială a Sindicatului EUROPOL

In sala de festivități din cadrul IPJ Alba a avut loc ședință de constituire a Filialei Europol Alba. Plăcerea noastră a fost și mai mare când am văzut că în sala sunt numai polițiști tineri, polițiști cu dorința de a contribui la schimbarea sistemului în care lucrăm.

Au fost 2 ore de discuții intense pe diferite probleme profesionale, pe drepturi salariale dar și pe probleme pe care le întâmpină polițiștii în exercitarea atribuțiilor de serviciu. Sunt multe probleme care trenează de ani în cadrul inspectoratului și pe care nimeni nu le-a abordat.

După exprimarea votului celor prezenți, a fost aleasă următoarea componență a Filialei Alba:

– Președinte: Vatcă Ovidiu

– Vicepreședinți:  Zachiu Paul si Raica Viorel Claudiu

Felicităm liderii aleși și le urăm succes în lupta sindicală, asigurându-i de întregul nostru suport.

Sindicatul EUROPOL: La IPJ Alba a fost constituită Filială a Sindicatului EUROPOL