Avem o noua filiala a Sindicatului EUROPOL la IPJ Satu Mare

Vineri, 13 ianuarie, la sediul IPJ Satu Mare, a avut loc ședința de constituire a Filialei Sindicatului EUROPOL.

Deși superstițioșii ar spune ca data de 13 e una cu ghinion, politistii sătmăreni au vrut sa înceapă noul an cu dreptul și sa își constituie, în mod oficial, filiala.

La sedinta a participat și cms sef Alin Hanis,  împuternicit inspector șef,  care a ținut sa fie prezent pentru lua la cunoștinta în mod direct de problemele polițiștilor, dar și de obiectivele pe care și le-a stabilit conducerea Filialei Sindicatului EUROPOL Satu Mare pentru anul 2017. Ne-au fost alături și colegii din cadrul Filialei Sindicatului EUROPOL Maramureș, prin Ionuț Pop – Președinte și Andrei Pop – vicepreședinte.

În urma procesului electiv desfășurat, conducerea Filialei Satu Mare are următoarea formula:

– Președinte: Felix Vasut.

– Vicepresedinti: Cristian Sorin Urda, Mihai Moldovan, Daniel Iancau, Cristian Petran, Adrian Sabau.

De asemenea, au fost aleși delegații sindicali pentru acoperirea întregului județ.

Le dorim succes și ne punem speranța că își vor reprezenta membrii cu profesionalism, asa cum au facut-o și pana acum.

Sindicatul EUROPOL: Avem o noua filiala a Sindicatului EUROPOL la IPJ Satu Mare