Avansare în grad de 1 decembrie la IGPR

Astăzi, începând cu ora 10.00,  în sala ”Nichita Stănescu” a Centrului Cultural al MAI a avut loc ceremonia de acordare a gradului profesional următor, înaintea expirării stagiului minimal pentru ofițerii și agenții de poliție din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române cu ocazia Zilei Naționale a României.

În cadrul ceremoniei, conducerea Inspectoratului General al Poliției Române a  oferit diplome și plachete polițiștilor care au avut rezultate deosebite în anul 2018.

Organizația noastră ține să felicite pe toți polițiștii care au avut rezultate foarte bune în anul 2018 și ne punem speranța că și în anul următor vor avea rezultate cel puțin la fel de bune și de asemenea, cu ocazia sărbătoririi Centenarului Marii Uniri, le urăm tuturor polițiștilor ”La mulți ani!

La mulți ani, România!”

Sindicatul EUROPOL: Avansare în grad de 1 decembrie la IGPR